Reply to topic

Automatyczne pytanie o hasło

raster
Registered Member
Posts
1
Karma
0

Automatyczne pytanie o hasło

Wed Aug 28, 2013 6:17 pm
Witam.
Zainstalowałem na komputerze LMDE i doinstalowałem do niego KDE. Jak pracowałem na gnome, to przy próbie wykonania jakieś operacji dozwolonej tylko dla roota byłem pytany o jego hasło. Przy pracy na KDE przy analogicznej sytuacji wywala mi błąd, że to tylko dla roota i tyle. Da się jakoś ustawić, żeby pytało o hasło?
Pozdrawiam, dziękuję :)
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS

Re: Automatyczne pytanie o hasło

Fri Aug 30, 2013 8:55 am
Uruchom taki program (KDE) z konsoli i zobacz o co się dopytuje, gdy chcesz zrobić jakąś operację dozwoloną dla roota. Zdaje się, że masz dwa środowiska. Być może nie masz zainstalowanego kdesu/kdesudo (bo nie wiem jak to wygląda w Twoim systemie), a program KDE próbuje się do tego odwołać. Być może nie masz skonfigurowanego sudoers (jeśli używasz). Tak, czy inaczej - więcej odpowiedzi udzieli wynik pierwszej operacji. Napisz co zwraca. Ewentualnie coś powinno być w logach systemowych. Też je pokaż.

 
Reply to topic

BookmarksWho is online

Registered users: alake, Baidu [Spider], bcooksley, Bing [Bot], colomar, dehnhardt, einar, Exabot [Bot], garthecho, Google [Bot], google01103, GreatEmerald, industrie13, inhiway, ivan, jensreuterberg, koriun, lazyit, Majestic-12 [Bot], nezumi, private_lock, SecretCode, tknight, urgo, valoriez, wolfi323, Yahoo [Bot]