This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

KDE 4.3 ٫ نسیم آمد

Tags: None
(comma "," separated)
User avatar
amir72
Posts
20
Karma
0

KDE 4.3 ٫ نسیم آمد

Wed Aug 05, 2009 4:11 am
بعد از شش ماه کار و توسعه بالاخره نسخه ی پایدار سوم از KDE4 با اسم رمز Caizen آماده شد .caizen نام یک فلسفه ژاپنی است که برای بهبود زندگی، تمرکز مستمر بر تمام جنبه های آن در طول زندگی را خواستار است(!). این موضوع هدفی برای تیم در توسعه KDE4.3 شده است : زیبایی ، جلا و صیقل . در این نسخه بیش از 10 هزار باگ بر طرف  و نزدیک به 2 هزار ویژگی جدید به آن افزوده شده .

Image
تغییرات صورت گرفته

- جایگزینی پوسته air (به معنای نسیم و هوا ) به جای oxygen که حالت شیشه ای و فضا گونه ی زیبایی به KDE بخشیده . این پوسته در عین زیبایی سبکتر و سریع تر نیز می باشد . البته امکان استفاده از تم اکسیژن همچنان وجود دارد . کارایی پلاسما نیز در این نسخه بهبود زیادی یافته است .به طوری که بر خلاف انتظار استفاده از حافظه را کاهش داده و انیمیشن ها را بسیار نرم و صاف اجرا می کند . همچنین در این نسخه می توان در هر میز کار گجت های مختلفی را در قرار داد . تنظیم میانبر های پلاسما و افزایش کاربرد صفحه کلید هم از ویژگی های دیگر است.

- اضافه شدن افکت های تصویری جدید به Kwin و بهبود قبلی ها به همراه ابزارک های جدید .

- بهبود سیستم اطلاع رسانی و ساختار جدید System tray و بهبود عملکرد آن .

- بهبود سرعت و کارایی قسمت تنظیمات در system settings و امکان نمایش درختی در آن .

Image

- نسخه های جدید برنامه های مبتنی بر میز کار KDE که کارایی و پایداری بیشتری را برای کاربران به ارمغان می آورند . امکان همگام سازی Korganizer با تقویم گوگل و بهبود سیستم هشدار دهیو نصب تصاویر در kmail از این جمله اند .

دلفین مدیر فایل KDE است که در این نسخه امکان پیش نمایش فایل های درون یک پوشه را می دهد . همچنین امکان را پیکر بندی سطل زباله نیز وجود دارد .

- افزایش تعداد مراحل و اضافه شدن بازی های جدید و بازی هایی با تم مصر باستان .

- حالا سکوی توسعه ی KDE پایداری بیشتری دارد و افزونه ی geolocation می تواند افراد نزدیک شما را برایتان نمایش دهد . کتابخانه ی جدید policykit با توجه به پروفایل هر شخص مکانیزمی را برای میزان دسترسی کاربران به برنامه های مختلف درست کرده .

زمان انتشار نسخه ی پایدار بعدی یعنی 4.4.0 در ژانویه ی 2010 پیش بینی شده ( به این می گن برنامه ریزی )
نکات انتشار این شمارهhttp://kde.org/announcements/4.3/index.php
منبع اصلی Binazir.wordpress.com

Last edited by amir72 on Wed Aug 05, 2009 12:13 pm, edited 1 time in total.


BookmarksWho is online

Registered users: bartoloni, Bing [Bot], Google [Bot], Sogou [Bot], Yahoo [Bot]