This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

چه انتظاراتی از KDE 4.4 دارید ؟

Tags: None
(comma "," separated)
Hosein-mec
سلام

همانطور که می دانید تیم توسعه ی KDE در یک برنامه ی زمان بندی دقیق و مرتب هر ۶ ماه یکبار نسخه ی جدیدی از میزکار KDE4 را منتشر می کند. همانگونه که از نسخه ی 4.0 به بعد این دسکتاپ شاهد بودیم , در هر نسخه ی جدید پیشرفت زیادی نسبت به نسخه ی قبلی صورت گرفته که KDE 4.3 را میتوان به نوعی اوج این پیشرفت دانست. با این وجود دسکتاپ KDE برای بهبود و جلب نظر بیشتر کاربران نیاز به فعالیت بیشتر و مستمر همانند گذشته دارد. با توجه به اینکه تا زمان انتشار KDE 4.4 در January 2010  کمتر از ۶ ماه دیگر وقت مانده , سوالی که میتوان مطرح کرد این است که برای ادامه ی این پیشرفت و تکامل هر چه بیشتر KDE در نسخه ی آینده , در چه زمینه ها و قسمت هایی کار بیشتری باید انجام شود و بهبود بیشتری صورت بگیرد !

- سرعت بیشتر در دسکتاپ و برنامه های آن
- پایداری بیشتر و ایرادات نرم افزاری کمتر
- قابلیت های کاربردی و مفید بیشتر در بخش های مختلف دسکتاپ
- بهبود ظاهر دسکتاپ و امکان شخصی سازی راحتتر آن
- نرم افزارهای کاربردی بیشتر در زمینه های مختلف
و موارد دیگر ...

لطفا نظرات خودتان را درباره ی  ویژگی ها و قابلیت های جدید در KDE 4.4 بیان کنید.

با تشکر  :D

Last edited by Hosein-mec on Fri Aug 21, 2009 4:55 pm, edited 1 time in total.

Image
imported3-atmahasan
کی دی ای بقد کفایت از نظر نرم افزاری گسترده شده و هم اینکه از نظر گرافیکی بشدت زیبا و پیشرفته است الان بنظرم اصل بر پایداریه و رفع اشکالات
بهتره کمی تامل کنن و به رفع اشکالت موجود بپردازند

Last edited by Anonymous on Fri Aug 21, 2009 8:49 pm, edited 1 time in total.

Image
Hosein-mec
[quote="حسن حبیبی"]
کی دی ای بقد کفایت از نر نرم افزاری گسترده شده و هم اینکه از نر گرافیکی بشدت زیبا و پیشرفته الان بنظرم اصل بر پایداریه و رفع اشکالات
بهتره کمی تامل کنن و به رفع اشکالت موجود بپردازند
[/quote]

تا حدودی با نظرت موافقم. البته به نظرم من با انتشار KDE 4.3 تا حدود زیادی اصل پایداری به نقطه قابل قبولی رسید ولی خوب شکی نیست که هر چقدر در این زمینه کار بشه باز هم کمه !

اما مسئله ی دیگه شخصی سازی دسکتاپ هست. به نظر من امکان نصب theme و شخصی سازی دسکتاپ باید کمی راحتتر بشه ( به راحتی drag & drop یک فایل که در دسکتاپ Gnome وجود داره ! ) ....

Image
imported3-atmahasan
اما مسئله ی دیگه شخصی سازی دسکتاپ هست. به نظر من امکان نصب theme و شخصی سازی دسکتاپ باید کمی راحتتر بشه ( به راحتی drag & drop یک فایل که در دسکتاپ Gnome وجود داره ! ) ....

نکته خوبیه موافقم

Last edited by Anonymous on Fri Aug 21, 2009 8:51 pm, edited 1 time in total.

Image
moshtaghi
منم با صحبت‌های حسن موافقم، پایداری موضوعیه که K بدلیل سرعت بالا توی توسعه کمتر بهش رسیده! وگرنه هیچ گنوم کاری توی کره خاکی باقی نمی‌موند.
من از اول کارم با لینوکس (تقریباْ ۲ سال) روی گنوم بودم، و به تازگی بعد از اومدن kde4.3 به k سوئیچ کردم. متاسفانه با اینکه این نسخه خیلی از قبلی‌ها پایدار‌تره اما هنوز مشکلاتی براش پیش میاد که از ناپایداریش ناشی می‌شه و مثلاْ برنامه Kmix که برای مدیریت کانال‌های صوتی استفاده می شه، با هر بار بالا اومدن سیستم یه تنطیم داره! و چیزای دیگه‌ای که هنوز مطمئن نیستم از K باشه، و البته مطمئن هم نیستم از اون نباشه!!!
amir72
از اونجایی که به نظر من هم KDE از نظر زیبایی و کارایی به حد قابل قبولی رسیده بهترین کاری که در نسخه ی جدید می تونه انجام بده باز خوانی کدهای نوشته شده و حذف اضافات و به نحوی سبک کردن این میز کاره . با این کار باید محدوده ی کاربرانش رو افزایش بده تا حتی کاربرانی با رایانه های ضعیف تر به طرف این میز کار جذب بشوند .
momeny
Registered Member
OS
مسلما kde و توسعه‌دهندهاش طوری پیش نمی‌رن که توی یک انتشار فقط روی یک زمینه کار کنن، به هر حال چیزی حدود ۵ ماه قراره روی KDE 4.4 کار بشه! پس علاوه بر بهینه‌سازیها امکانات و برنامه‌های جدید هم اضافه می‌شن!

Choqok developer
imported3-James
بنده در حال حاضر فقط یک درخواست از برادران توسعه دهنده KDE دارم و اون هم درست کردن Network Management است.
اینو بگم که من از اون اولین استفاده از این Kde نتونستم بدون درد و خونریزی به اینترنت متصل بشم.
اون از ورژن 4.2 که کلا نمیشد کانکشن DSL با پسورد بسازی و این هم از 4.3 که تب dsl غیرفعاله!!!
imported3-atmahasan
[quote="James"]
بنده در حال حاضر فقط یک درخواست از برادران توسعه دهنده KDE دارم و اون هم درست کردن Network Management است.
اینو بگم که من از اون اولین استفاده از این Kde نتونستم بدون درد و خونریزی به اینترنت متصل بشم.
اون از ورژن 4.2 که کلا نمیشد کانکشن DSL با پسورد بسازی و این هم از 4.3 که تب dsl غیرفعاله!!!
[/quote]

این که یه خواسته اساسی هست البته نتورک منجر جدید در حال تکمیله انشالله به 4.4 برسه

Image
amir.varasteh
به نظر من برای اینکه کلا" لینوکس ( چه KDE و چه گنوم ) جای بهتری پیدا کنه بین مردم, باید طوری عمل کنند که نیازهای یک شخص به ویندوز کمتر و کمتر بشه.

درسته که نرم افزارهای KDE و به طور کل لینوکس خیلی گسترده شده, اما مثلا کسی نمیتونه از adobe dream weaver ویندوز دل بکنه و بیاد با netbeans کار کنه!

البته این نظر یک مبتدی بود.

Last edited by amir.varasteh on Sun Aug 23, 2009 10:23 am, edited 1 time in total.

Image
Image
Image
voltan
به نظر من برای اینکه کلا" لینوکس ( چه KDE و چه گنوم ) جای بهتری پیدا کنه بین مردم, باید طوری عمل کنند که نیازهای یک شخص به ویندوز کمتر و کمتر بشه.

با کلیت این جمله موافقم ولی نمیشه انتظار داشت همه نیاز ها رو تیم توسعه رفع کنه ! مثلا من الان توی ویندوزم به خاطر یه نیاز مسخره :دی !!!!!

من هم با بخش شبکه به شدت مشکل دارم . به نظرم کار روی پایداری بهتر و یه نرم افزار شبکه کامل  و جامع مهمترین قسمت باید باشه
imported3-choxos
چیزی که من در کی‌دی‌ای می‌خوام ببینم، سرعت بیش‌تر و پایداری قابل قبوله. شاید این رو نه در ۴٫۴، بلکه در ۴٫۵ ببینیم (یه چیزی مثل ۳٫۵ ;))
zarei
Registered Member
OS
به نظر من هم اگر پایداری بیشتر شود خیلی بهتر است.
همچنین اگر مشکلات برنامه های که فعلا وجود دارد را رفع کنند و امکانات بیشتری به برنامه اضافه کنند خیلی خوب می شود.
bahramwhh
به نظر من پایداری از همه مهمتره.
چه دلیلی داره با یه آپدیت ساده ( و یا حتی نصب برنامه ) کل پلاسما به هم بریزه و دیگه قابل استفاده نباشه ؟!!

(اینجا)
http://forum.kde-ir.org/index.php/topic,83.msg411.html

یک طرفدار متن باز
http://www.itnotes.info
ebisoft
به نظر من هم باید رو سرعت و پایداریش کار بشه.
البته در بعضی جاها برای خصوصی سازی محدودیتهای کوچیکی وجود داره مثلا در dekoraion ها .
اگه یه کوچولو هم رو خصوصی سازیش هم کاربشه بهتره.

Bookmarks