This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

مشکل با amarok

Tags: None
(comma "," separated)
amir72

مشکل با amarok

Mon Aug 03, 2009 10:09 am
هنگام پخش mp3 در اپن سوزه با برنامه ی آماروک این خطا را می دهد .

The GStreamer/Yauap-engine claims it cannot play MP3 files.
You may want to choose a different engine from the Configure Dialog, or examine the installation of the multimedia-framework that the current engine uses.
You may find useful information in the FAQ section of the Amarok HandBook.

با سایر برنامه ها هم نه فیلمی پخش میشه نه صدایی . مشکل از کجاست ؟
momeny
Registered Member
OS

پاسخ : مشکل با amarok

Mon Aug 03, 2009 10:33 am
[quote="amir72"]
هنگام پخش mp3 در اپن سوزه با برنامه ی آماروک این خطا را می دهد .

The GStreamer/Yauap-engine claims it cannot play MP3 files.
You may want to choose a different engine from the Configure Dialog, or examine the installation of the multimedia-framework that the current engine uses.
You may find useful information in the FAQ section of the Amarok HandBook.

با سایر برنامه ها هم نه فیلمی پخش میشه نه صدایی . مشکل از کجاست ؟
[/quote]

برای سوال پرسیدن، بهتره شماره‌ی نسخه‌ی برنامه (Amarok) و نسخه‌ی توزیع مورد استفاده رو ذکر کنید!

احتمالا پکیجهای مربوط به کدک mp3 نصب نیست!  از همون پنجره‌ی Configure که گفته بقیه‌ی موتورها رو چک کنید!
اسم پکیجهایی که احتمالا باید نصب کنید رو هم برای سوزه دوستان میگن (من کاربر سوزه نیستم، اطلاع دقیق ندارم)

Choqok developer
Hosein-mec

Mon Aug 03, 2009 5:00 pm
اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی داری به این صفحه برو و در پایین صفحه بروی لینک مقابل نسخه ای که استفاده می کنی ( openSUSE 11.1 , 11.0 , 10.3 , ... ) کلیک کن. در صفحه جدید دو تا فایل با عنوان 1-click installation وجود داره که اولی مربوط به نسخه ی KDE هست. اونو دانلود و اجرا کن تا همه ی کدکهای صوتی و تصویری به طور خودکار دانلود و نصب بشن.

Image
amir72

Tue Aug 04, 2009 4:13 am
برای سوال پرسیدن، بهتره شماره‌ی نسخه‌ی برنامه (Amarok) و نسخه‌ی توزیع مورد استفاده رو ذکر کنید!

از اپن سوزه ی 11.1 استفاده می کنم و این اخطار در هر دو نسخه ی 3 و 4 رخ میده همچنین در برنامه های دیگه مثل K3B هم مشابهش به نمایش در میاد .
حالا که اینترنت پر سرعت ندارم چی کار کنم ! ??? اسم اصلی این بسته چیه ؟ آیا تو DVD اصلی موجوده ؟
imported3-choxos

Wed Aug 05, 2009 7:18 am
منم اینترنت پرسرعت ندارم. اما تنها با نصب xine، تمام فرمت ها رو پخش می‌کنم ;)

در کوبونتو با نصب xine-ui این بسته و وابستگی‌هاش نصب می‌شه (به احتمال زیاد تو openSuSE هم این طوریه). بعد از نصب به System Settings می‌رم و در قسمت Multimedia روی زبانهٔ Backend کلیک می‌کنم و مطمئن می‌شم که xine انتخاب شده و بعد هم آماروک رو راه‌اندازی می‌کنم :)
amir72

Sun Aug 16, 2009 3:55 am
مشکل حل نشد . فایل صوتی نه در xine و نه در amarok پخش نشد .
imported3-atmahasan

Sun Aug 16, 2009 1:22 pm
سلام  امیر جان

برای اماروک در سوزه شما این رو میخوای amarok-xine و برای K3B این بسته باید نصب باشه k3b-codecs

در کل شما یکسری بسته ها رو حتما نیاز دارید

برای نصب مجموعه کدکها و فلش ابتدا اینو بزن

Code: Select all
zypper addrepo http://ftp.skynet.be/pub/packman/suse/11.1 packman

و سپس اینو

zypper addrepo http://suse.linuxin.dk/repo/11.1 libdvdcss

در نهایت با این دستور نصب کن

zypper install ffmpeg flash-player gst-fluendo-mp3 k3b-codecs libdvdcss libxine1-codecs phonon-backend-xine w32codec-all amarok-xine

البته اگه اینترنت داری  :( البته شما میتونی اینها رو از مخازن مثلا PACKMAN جدا بگیری ولی در مورد وابستگیهاشون احتمالا به مشگل بر میخوری بهترین راه همون نصب عادی و با اینترنت هست

موفق باشی

Last edited by Anonymous on Sun Aug 16, 2009 1:26 pm, edited 1 time in total.

Image
amir72

Mon Aug 17, 2009 2:56 am
اینترنت که ندارم اگر هم داشتم ذغالی بود . پس کلا شنیدن صدا تو لینوکس ( هم اینجا هم اوبونتو) منتفی میشه.
کلی تبلیغات روی این بود که اپن سوزه بر خلاف اوبونتو کدک های زیادی از همون ابتدا روش نصبه پس چرا ما باید اونها رو نصب کنیم ؟؟؟
Hosein-mec

Mon Aug 17, 2009 8:26 am
[quote="amir72"]
کلی تبلیغات روی این بود که اپن سوزه بر خلاف اوبونتو کدک های زیادی از همون ابتدا روش نصبه پس چرا ما باید اونها رو نصب کنیم ؟؟؟
[/quote]

من همچین چیزی در مورد سوزه نشنیده بودم. نمیدونم شما از کجا شنیدید ؟
اگر اینترنت پرسرعت ندارید شما میتونید از اوبونتو یا کوبونتو + دیسک هما و دی وی دی های مخازن آن استفاده کنید. یا اینکه از توزیع های اصطلاحا out of the box استفاده کنید که همه ی کدک ها رو به طور پیش فرض دارن ! مثل Linux Mint , Sabayon و ...

Image

Bookmarks