This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

انتقال آیکون ها به Lost & Found

Tags: None
(comma "," separated)
bahramwhh
با سلام
من وقتی آیکون یک برنامه رو که توی دسکتاپم لینک کردم ( مثلا فایرفاکس ) رو عوض می‌کنم. برنامه از Category خودش خارج می‌شه ( که مثلا فایرفاکس باید در Internet ) باشه !
اولا اینکه چرا اینطوری می‌شه ؟!
دوم اینکه چطوری برش گردونم به جای خودش ؟!

ممنون

یک طرفدار متن باز
http://www.itnotes.info
momeny
Registered Member
OS
سیستم کاری اینا توی لینوکس اینطوریه که ما یک پوشه داریم بنام /usr/share/applications/ هربرنامه که نصب می‌شه توی این پوشه یک فایل .desktop ایجاد/کپی می‌کنه! که اطلاعاتی که برای آیکن یا شاخه(category) استفاده می‌شه اونجا نگهداری می‌شه!

خوب برای ویرایش اینا می‌تونی مستقیما اون فایل رو ویرایش کنی. (خیلی ساده‌است و طبق استاندارد OpenDesktop.org هست! می‌تونی مستنداتی در موردش توی سایت اوپن دسکتاپ پیدا کنی)
یا اینکه از برنامه‌های گرافیکی مثل ویرایشگر منوی kde استفاده کنی!

[quote="bahramwhh"]
با سلام
من وقتی آیکون یک برنامه رو که توی دسکتاپم لینک کردم ( مثلا فایرفاکس ) رو عوض می‌کنم. برنامه از Category خودش خارج می‌شه ( که مثلا فایرفاکس باید در Internet ) باشه !
اولا اینکه چرا اینطوری می‌شه ؟!
دوم اینکه چطوری برش گردونم به جای خودش ؟!

ممنون
[/quote]
اینکه چرا اینطوری می‌شه، والا خیلی عجیبه! تا حالا نشنیدم همچین چیزی رو (من یه مدت زیاد به اینا ور رفتم، تجربه‌ی این یکی رو ندارم)
و اینکه چیکار کنی که برگرده رو هم طبق اطلاعات بالا عمل کن ;)

Choqok developer
bahramwhh
[quote="mtux"]
اینکه چرا اینطوری می‌شه، والا خیلی عجیبه! تا حالا نشنیدم همچین چیزی رو (من یه مدت زیاد به اینا ور رفتم، تجربه‌ی این یکی رو ندارم)
[/quote]

لطفا اگه ممکنه خودتون این کار رو انجام بدید !
شاید یه باگ منطقی پیدا کرده باشیم !!
چون دلیلی نداره که با به روز کردن تنظیمات Association یه آیکون از Category خودش خارج بشه !

یه آیکونی که توی دسکتاپ دارید ( البته روی Plasma نه روی Floder View ) به قسمت Icon Settings برید و در همون سربرگ اول روی آیکون کلیک کنید و یه آیکون دیگه بزارید.
چون من هم روی فدورا و هم روی کوبونتو اجرا کردم همین نتیجه رو گرفتم .

یک طرفدار متن باز
http://www.itnotes.info
imported3-choxos
برای عوض کردن Category برنامه، کافیه روی منوی Kickoff (همون منوی KDE 4) راست کلیک کنید و بعد هم Menu Editor رو انتخاب کنید. حالا در پنجرهٔ باز شده می‌تونید مثلا فایرفاکس رو از محلش cut کنید و بعد در قسمت Internet بچسبانید ;) حتی می‌تونید گزینهٔ جدید هم بسازید.

Bookmarks