This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

قابلیت تفکیک desktop ها در kde4.3

Tags: None
(comma "," separated)
mohammad.sarmast
OS
من در امکاناته kde4.3  قابلیت تفکیک desktop ها  رو دیده بودم یعنی widget های جداگانه در هر desktop  چه جوری می شه این کارو کرد؟ :D
پیام ابراهیمی
یه سوالم من اضافه کنم: توی KDE میشه هر دسکتاپ بک گراندش با دسکتاپ دیگه فرق کنه؟

آدرس وبلاگم تغییر کرد.......
http://liniguy.wordpress.com
momeny
Registered Member
OS
توی KDE 4 یه مفهومی رو به دسکتاپ اضافه کردن به نام Activity یا فعالیت!
که شما به دسکتاپ هر چند تا Activity که بخواین اضافه می‌کنین! و این اون امکان رو بشما می‌ده که بک گراند و پلاسمویدهای مختلف! برای محیطهای کاری مختلف داشته باشین!

برای اضافه کردن، روی داشبورد دسکتاپ، روی اون موجودی که اون گوشه‌ی بالا سمت راست هست کلیک کنین، و Unlock Widgets و بعدش هم Add Activity یا اینکه Zoom out کنین از بیرون Activiryها رو ببینین! و کم و زیاد کنین

Choqok developer
پیام ابراهیمی
من الان ۴ دسکتاپ استفاده می کنم... تو KDE هم تازه کارم... یکم بیشتر میشه توضیح بدین که بک گراند های این ۴ دسکتاپ رو چجوری تغییر بدم؟

Hosein-mec
[quote="پیام"]
من الان ۴ دسکتاپ استفاده می کنم... تو KDE هم تازه کارم... یکم بیشتر میشه توضیح بدین که بک گراند های این ۴ دسکتاپ رو چجوری تغییر بدم؟
[/quote]

داخل هر Activity نمیشه بکگراند های هر دسکتاپ رو تغییر داد. همونطور که mtux توضیح داد شما اول باید یک Activity جدید بسازید. بعد زوم کنید تا وارد محیط جدید بشید. حالا اونجا میتونید از بکگراند و widget های دلخواه خودتون استفاده کنید.

Image
M3LUX
سلام
حرف شما متین
اما تو Intro که خودشون داده بودن بدون اینکه zoom out کنن یا چیزی شبیه به این فقط با Change Desktop که خودشم چهار تا داشته هر دسکتاپش یک نوعی بگراندو ویجت داشته.
مثلا در دسکتاپ ۱ ویجتهای کاربردی با بکگراند طبیعت داشته و در دسکتاپ دومیش ویجتهای آنلاینش بوده با بگراند ماشین!!
چطور این کاره میشه کرد؟؟
ممنون
Mehrab
شما فقط یک بار باید Zoom out کنید و یه گزینه به اسم Configure Plasma رو پیدا کنید و کلیک کنید. بعدش گزینه Different Activity for each desktop رو بزنید. بعدش به حالت عادی برگردید. از این به بعد (همونطور که تو اون Intro که می‌گید دیدین) هر بک‌گراند یا پلاسمویدی که اضافه کنید فقط به همون دسکتاپی که توش هستید اضافه می‌شه. البته پلاسمویدهایی که به پنل‌ها اضافه می کنید استثنا هستن و تو همه دسکتاپ‌ها مشابه.

Last edited by Mehrab on Tue Dec 01, 2009 11:35 am, edited 1 time in total.
yasergol
من کاری که گفتید رو کردم ولی الان نمیدونم چجوری باید بین اونا سوئیچ کنم. هرکاری میکنم فقط بین همون ۴تا دسکتاپ خودش میچرخه توی اونا که که بکگراندشون رو تغییر دادم نمیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Mehrab
من متوجه نمی‌شم، ۴ تا دسکتاپ خودش و ۴ تا دسکتاپ شما مگه داره؟ شما ۴ تا دسکتاپ داری (فرضا)، حالا وقتی اون گزینه رو که گقتم فعال کردی بک گراندا و پلاسمویدای قبلی غیر فعال می‌شه و شما باید دوباره هر چیزی که می‌خواید به هر دسکتاپ به صورت مجزا اضافه کنید. سوئیچ کردن بین دسکتاپا هم که مثل قبله، تغییری نمی‌کنه.
yasergol
متوجه شدم ولی حالا یه سوال چجوری میشه به حالت اولیه برگردوند  :'(
پیام ابراهیمی
[quote="mohammad.sarmast"]
من در امکاناته kde4.3  قابلیت تفکیک desktop ها  رو دیده بودم یعنی widget های جداگانه در هر desktop  چه جوری می شه این کارو کرد؟ :D
[/quote]

کافیه روی Configure Plasma کلیک کنین و تیکی که گذاشتین رو بردارین!!

yasergol
یه سوال دیگه
من قبلا وقتی داشبورد رو میزدم تمام widget هام هم باهاش میومد ولی حالا نمیاد؟
yasergol
[quote="yasergol"]
یه سوال دیگه
من قبلا وقتی داشبورد رو میزدم تمام widget هام هم باهاش میومد ولی حالا نمیاد؟
[/quote]
خود به خود امروز درست شد  :o

Bookmarks