This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

widget تاریخ فارسی

Tags: None
(comma "," separated)
parsibox

widget تاریخ فارسی

Tue Mar 02, 2010 1:12 pm
سلام
در حال نوشتن یک widget برای kde هستم که تاریخ فارسی را نشون میده
Image
برای انتشار این widget چه کاری باید انجام بدم؟
golnaz
Registered Member
می تونید تو سایت kde-look.org عضو بشید و تو بخش Plasmoids ثبتش کنید و سورسش رو بذارید

golnaz, proud to be a member of KDE forums since 2008-Dec.
parsibox
ممنون از کمکت
الان عضو شدم و فایل deb را گذاشتم
http://kde-look.org/content/show.php?content=120966
ممنون میشم تست گنید
imported3-choxos
من نصبش کردم :) به نظر خوب می‌آد. دستتون درد نکنه ;) به نظرم چند تا چیز کم داره:
۱) نسخهٔ سورس که باید نسخهٔ اصلی باشه نه نسخهٔ deb. یعنی باید سورس رو هم بذارید. چون برنامه‌تون GPL هست :)
۲) ویژگی تغییر دادن فونت که فونت الانش یه کم تو ذوق می‌زنه :)
۳) ویژگی‌های دیگه‌ای مثل نمایش ثانیه و این چیزا :)
موفق باشید :)
parsibox
چه عجب یک نفر نظر داد :D
به جز ثانیه دیگه چه چیزی به نظرتون میرسه که اضافه بشه؟
فونت قشنگ برای فارسی در kde چی داریم که پیش فرض نصب باشه و یونیکد را هم پشتیبانی کنه؟

===
کلا برای فارسی زبانان ها چه widget هایی فکر میکنید مفید هست؟
Hosein-mec
قصد ندارید سورس  رو منتشر کنید ؟ مگه ننوشتی License: GPL  ؟ ما که کوبونتو نداریم چی کار کنیم ... ؟

Image
imported3-choxos
[quote="Hosein-mec"]
قصد ندارید سورس  رو منتشر کنید ؟ مگه ننوشتی License: GPL  ؟ ما که کوبونتو نداریم چی کار کنیم ... ؟
[/quote]

البته باید ایشون سورس رو منتشر کنن. چون مجوز برنامه‌شون طبق این:
X-KDE-PluginInfo-License=GPL

که در مسیر
Code: Select all
/usr/share/kde4/services/plasma-applet-PersianDate.desktop

هست، GPL هست. ولی برای نصبش کافیه‌که فایل deb. رو با Ark اکستراکت کنید و پوشهٔ usr اش رو انتقال بدید به پارتیشن روت سیستم خودتون ;)
tux-world
هم نوشتن kubuntu . من روی دبیان نصب کردم جواب داد . نباید به این شکل بسته رو محدود بکنن  :-\

imported3-atmahasan
جی پی ال صرفا یک عنوان نیست لطفا منبعد بیشتر دقت کنید

۱۷.انجمن های KDE فارسی محلی جهت ارائه نرم افزار های آزاد می باشد. لذا معرفی، تبلیغ و .... نرم افزار های غیر آزاد و سورس بسته ممنوع می باشد

موفق باشید

Image
parsibox
من که گفتم چشم سورس را هم قرار میدم ولی فعلا به دلایل مشکلاتی که دارم نمیتونم و به زودی سورس را قرار میدم.
هیچ کسی ازم استقبال نکرد منم خیلی حالم گرفته شد و حتی میخواستم از جوامع فارسی کنار بکشم ولی حالا که میبینم افرادی هم هستند که به کار من علاقه نشان دادند چشم حتما به زودی فایل سورس را منتشر میکنم و هرکدام از دوستان که بتونند پکیج های نصب با پسوند های دیگر را بسازند و به من بدهند خیلی خوشحال میشم.
parsibox
[quote="tux-world"]
هم نوشتن kubuntu . من روی دبیان نصب کردم جواب داد . نباید به این شکل بسته رو محدود بکنن  :-\
[/quote]
قصد من محدود کردن نبود بلکه کسانی که نصب میکنند اگر براشون مشکلی ایجاد بشه من فقط خودم روی kubuntu 9.10 تستش کردم وگرنه هر سیستم دیگه ای که فایل deb را پشتیبانی بکنه و میزکارش kde باشه قاعدتا باید این فایل براش کار کنه.
imported3-choxos
یه چیز دیگه هم که به نظرم باید اضافه بشه اینه که مثلا اگه حالا ساعت پنج و هفت دقیقه هست، به صورت ۵:۰۷ نشونش بده، نه ۵:۷. یعنی دقیقه‌های یه رقمی رو هم با صفر نشون بده ;)
tux-world
برای ۶۴ بینی هم می تونین نسخه ای بدید ؟

parsibox
سورس کد اضافه شد.
من خودم نسخه ی ۳۲ بیتی دارم .
برای تولید نسخه ی مخصوص ۶۴ بیتی باید یکی از دوستان که سیستمش ۶۴ بیتی هست براتون زحمتش را بکشه.
این مدت که دیر شد تا سورس را بزارم میخواستم امکانات جدید اضافه کنم ولی به دلایل زیادی اصلا وقت نکردم.
tux-world
من همون ابتدا نصبش کردم . خیلی جالبه . این پلاسما واقعا برنامه نویسی و بقیه مواردش بسیر جذاب هستش . دستتون درد نکنه

Bookmarks