This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

Zmiana dystrybucji

Tags: None
(comma "," separated)
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS

Zmiana dystrybucji

Sun Mar 31, 2013 5:18 pm
Witajcie!
Od kilku lat używam Kubuntu. I w zasadzie jestem zadowolony. Z pewnych przyczyn, chciałbym jednak zmienić dystrybucję. W zasadzie w grę wchodzą jedynie dwie (i ich pochodne). Albo Sabayon (ewentualnie inna wersja Gentoo, choć spośród przetestowanych największe zaufanie, za wyjątkiem bazowego Gentoo mam właśnie do Sabayona) albo Arch i pochodne (ewentualnie Chakra - w zasadzie nie używam aplikacji Gtk+, a jedyne, nienatywne z jakich korzystam, to LibreOffice /bo Calligra ma jeszcze wiele do nadrobienia/, Firefox i Thunderbird /którego nie muszę używać/).
Mam dwie (nie licząc swap) partycje: główną oraz /home. Chciałbym wiedzieć, czy instalacja np. Arch/Manjaro/Bridge/Chakra przejmie mi bezproblemowo ustawienia takie jak np. KMail (tzn. czy bez problemu przejmie całą pocztę, czy też są z tym problemy).
Cała reszta - nie jest problemem. W zasadzie, to chodzi mi wyłącznie o "złapanie" przez nową dystrybucję ustawień trzymanych w katalogu ~.kde
Macie jakieś doświadczenia?
Pawel Jaworski
Registered Member
Posts
19
Karma
0
OS

Re: Zmiana dystrybucji

Mon Apr 01, 2013 1:00 pm
Z KDE nigdy nie próbowałem. Próbowałem kiedyś coś takiego z GNOME i nie ruszyło nawet choć dystrybucja jaką instalowałem była ta sama. Ogólnie to ryzyk-fizyk. Może się udać albo i nie.

PS. Polecam Chakrę :)
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS

Re: Zmiana dystrybucji

Mon Apr 01, 2013 7:16 pm
Ha, no właśnie jestem już na Chakrze, choć nie wiem, czy to w 100% trafiony wybór. Powoli przenoszę ustawienia (utworzyłem nowego usera). Pożyjemy - zobaczymy.
Pawel Jaworski
Registered Member
Posts
19
Karma
0
OS

Re: Zmiana dystrybucji

Tue Apr 02, 2013 9:05 pm
No cóż, nie ma dystrybucji idealnych ;)
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS

Re: Zmiana dystrybucji

Tue Apr 09, 2013 4:22 pm
Cóż, przejście - raczej bez większych problemów. Nie o tym jednak. Chakra? Pomijając drobne wpadki (któż ich nie ma, a moja Chakra jeszcze nie jest do końca zoptymalizowana) - wybrałem dystrybucję dla siebie. Dlaczego, to temat na inną, niekoniecznie forumową, informację.


Bookmarks



Who is online

Registered users: bartoloni, Bing [Bot], Google [Bot], Sogou [Bot]