This forum has been archived. All content is frozen. Please use KDE Discuss instead.

menu kde, zakłatki ostatno używane Programy (dokumenty) ?

Tags: None
(comma "," separated)
daski
Registered Member
Posts
2
Karma
0
Gdzie znajduje się plik z zapisanymi informacjami o ostatnio używanych programach w KDE, i czy można ustawić aromatyczne czyszczeni lub usunąć tą zakładkę z menu KDE ??
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS
Ostatnio używane programy są w... w zależności od tego, czego używasz jako domyślnego "aktywatora programów" (taką ktoś mu dziwną nazwę nadał). W przypadku domyślnego KickOffa, jest to plik kickoffrc, który siedzi tam, gdzie wszystkie inne ustawienia KDE4. W zależności od systemu ścieżka do pliku to: ~/.kde/share/config/kickoffrc lub ~/.kde4/share/config/kickoffrc. Czy gdzieś to można wyłączyć? Kiedyś coś takiego było, ale w tej chwili nie potrafię znaleźć. Przyglądnij się plikom kwin* bądź plasma* w tych katalogach, może tam jest jakieś ustawienie.
Zerknij też na: viewtopic.php?t=97713

EDIT:
I chyba się pospieszyłem z tą informacją o kickoffrc. Wprawdzie w istocie zawiera on pozycję [RecentlyUsed], jak również "białą" (czyli pewnie można zrobić "czarna") listę pluginów, jednakże - przynajmniej w przypadku Kubuntu - ustawienia tutaj nic nie dają. Ustawienia apletu są również w pliku plasma-desktop-appletsrc, jednak nie bardzo widzę co można tutaj byłoby ustawić w zakresie, który Ciebie interesuje. Co ciekawe, wyczyszczenie tej listy nie powoduje żadnych zmian w treści kickoffrc (mimo wyczyszczenia w dalszym ciągu są wpisy w [RecentlyUsed]

Zdaje się, że:
1. za "ostatnio otwarte dokumenty" odpowiada kio_recentdocuments. Ustawienia są m.in. w /usr/share/kde4/services/recentdocuments.protocol a sama wtyczka za to odpowiadająca, to: /usr/lib/kde4/kio_recentdocuments.so
2. a generalnie zaś, to chyba... nepomuk ;) Poczytaj zresztą tu: http://www.kubuntuforums.net/showthread.php?40340-How-do-you-configure-recently-used

I głowę bym dał, że kiedyś w KickOffie była możliwość włączania/wyłączania owych "recently"...
daski
Registered Member
Posts
2
Karma
0
dzięki za szybką odpowiedz ;)
sprawdziłem to co napisałeś i tak:
1 niema u mnie takiego katalogu jak /usr/share/kde4/services/
2 przeczytałem posty na forum i wyłączyłem Nepomuk i strigi ale KickOff dalej działa
Będę musiał się z tym pogodzić bo z tego co doczytałem Kickoff działa na obrzeżach głównych procesów KDE i odradza się ingerencji w niego, trzeba pewnie poczekać aż będzie GUI do niego wtedy problem zostanie rozwiązany, tak na marginesie KDE 3 miało ustawienia GUI do Kickoffa tam to się zmieniał i nie tylko to.
pavbaranov
Registered Member
Posts
66
Karma
1
OS
Jestem prawie pewny, że takie ustawienie było we wcześniejszej wersji KickOffa, ale nie pamiętam której.
Jeśli naprawdę Cię to wnerwia, to spróbuj może Lancelota bądź wersję QML KickOffa. Z tego co pamiętam, to w Lancelocie jest to do ustawienia.

Zdaje się, że zapamiętywanie ostatnich dokumentów można wyłączyć poprzez KRunnera i wyłączenie mu wtyczki "Ostatnie dokumenty" - trzeba sprawdzić, czy działa w KickOff. Tak na szybko w Lancelocie jednak nie dopatrzyłem się tej funkcjonalności, o którą Ci chodzi, ale spędziłem z nim dosłownie kilkanaście sekund.
plazma
Registered Member
Posts
7
Karma
0
OS
Mam pytanie, czy jak wyłączę w menu Ostatnie programy i Ostatnie dokumenty klikając ppm na logo menu i wchodząc w Ustawienia menu programów>Ogólne>Pokaż kategorię i odznaczę te dwie opcje. To nadal te działania będą gdzieś zapisywane? Nie ma u mnie tego pliku w .kde4/share/config/kickoffrc


Bookmarks



Who is online

Registered users: bartoloni, Bing [Bot], Google [Bot], Sogou [Bot]